PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752673}

Południca

Polednice
4,5 1 187
ocen
4,5 10 1 1187
Południca
powrót do forum filmu Południca

Upał, sam środek lata, złote pola nie oddadzą jakiegokolwiek klimatu horroru. Na samym więc starcie twórcy strzelili sobie w kolano, robiąc sobie pod górkę, a górka ich zdecydowanie przerosła. Cały film opiera się na jakichś zawiłościach dotyczących zniknięcia ojca Anetki i dziwnych relacjach panujących we wsi, ale także między matką a córką, przez co większość seansu jest nudna jak flaki z olejem. Początkowo czas umilały nam ładne widoki, ale ileż to można oglądać pola? Potem reżyser wraz ze swoimi kamratami wpadł na pomysł wprowadzenia sfiksowanej starszej pani, która coś bełkocze o jakiejś istocie, która porwie córkę Eliski. Gdy w końcu ujrzymy Polednice jesteśmy co najmniej rozczarowani, a końcówka jest tak płaska i bezbarwna, że aż szkoda zmarnowanego czasu na tę produkcję. Podsumowując, jedyną jakąś tam zaletą są ładne zdjęcia pól, bo wioski samej w sobie nie ma w tym filmie. Mały plusik należy się za ciekawy dobór tematu, jednak ostatecznie okazał się on nietrafionym pomysłem. Szczerze odradzam zaznajamiania się z tym dziełem.

ocenił(a) film na 5
PorwaneTrampki

Ja tu widzę niewykorzystany potencjał, aniżeli strzał w kolano. Jest wiele produkcji, gdzie akcja rozgrywa się wśród pól- bezdroży np: Smakosz czy Teksańska masakra piłą mechaniczną i to są udane horrory. Także pomysł napewno dobry żeby wykorzystać ludową legendę gorzej z wykonaniem- jeśli to miał być horror. Klimat fajny, zdjęcia i muzyka też świetne, ale całość bardziej mi zakrawa na dramat psychologiczny, a szkoda bo mógł wyjść z tego całkiem przyzwoity horror. Dodam jeszcze, że w Polsce grupa studentów przymierzała się do podobnego filmu z wykorzystaniem słowiańskiej legendy demona, ale w górach. Niestety nie ukończono produkcji, a szkoda bo w dobie amerykańskich produkcji fajnie by było zobaczyć coś z naszych klimatów.

ocenił(a) film na 8
PorwaneTrampki

Może to to rzeczywiscie dramat z albo Thiller a nie horror ale naprawdę warto obejrzeć. Niestety jak nie ma 10trupow inie leje się krew to dla wielu nie warto obejrzeć

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones